W Łodzi oferujemy wykonanie kopyt do druku tamponowego oraz hot-stampingu. Zajmujemy się projektowaniem, wykonaniem modelu 3D narzędzia i dostosowaniem uchwytu do maszyn i warunków pracy. Wykonujemy uchwyty z poliamidu, polietylenu, polipropylenu, aluminium i stali narzędziowej. W narzędziach stosujemy ssawki podciśnieniowe, siłowniki i czujniki, które można podłączyć do maszyny. Projektujemy stoły do druku tamponowego i dostosowujemy kształt do posiadanej przez Państwa matrycy. 

.

 

Pracę rozpoczynamy od analizy elementu na którym ma pojawić się nadruk. Do tego celu potrzebujemy model 3D w dowolnym formacie lub sam przedmiot. Konieczny jest też wzór nadruku lub matryca jeśli już Państwo taką posiadają. 

Po naszej stronie leży wykonanie modelu 3D uchwytu, zaprojektowanie odpowiednich nachyleń ścian i dopasowanie szczelin w taki sposób, aby element zawsze pasował, bez względu na różnice w detalach które mogą pojawić się od strony dostawcy. Dbamy o to aby tampondruk był powtarzalny i wyraźny. Wzór powinien bezbłędnie skopiować się z silikonowego tamponu na przedmiot. Elementy zadrukowywane mogą być w tworzywa, stali, szkła, ceramiki, drewna, kartonu lub innego materiału. Wykonujemy mocowania do dużych automatycznych drukarek wielokolorowych jaki i do małych ręcznych drukarek tamponowych. 

 

 

Kopyta tworzymy zazwyczaj a poliamidu PA6 lub aluminium. Przy projektach wymagających szybkich testów, w ciągu doby jesteśmy w stanie na szybko stworzyć prototyp i wydrukować na drukarce 3D aby przetestować koncepcję. Zdarza się, że prototypy są na tyle funkcjonalne, że wystarczają do normalnej produkcji. 

Uchwyty znajdują zastosowanie również w Hot-Stampingu. Pozwalają na zamocowanie przedmiotu przed aplikacją wzoru z folii. Nie zajmujemy się wykonywaniem silikonowych stempli hot-stamp.  

Zapraszamy do kontaktu z firmą KARBONIT w Łodzi, realizujemy projekty na terenie całej Polski z zakresu wyposażenia produkcji i automatyki przemysłowej.